Co to jest algorytm – pierwsze zajęcia | Szkoła Umysłu

Co to jest algorytm – pierwsze zajęcia

Na pierwszych zajęciach dzieci dowiadują się co to jest algorytm. Zastanawiamy się jakie algorytmy stosujemy w życiu codziennym, próbujemy opisać różne proste czynności w postaci algorytmu.Powstały więc algorytmy robienia kanapki, odrabiania lekcji czy czesania warkocza.

Następnie dzieci ćwiczyły precyzyjne przekazywanie informacji – miały ułożyć dowolny obrazek z tangramów, a potem w kolejnych krokach opowiedzieć koleżankom i kolegom jak mają układać klocki, by powstał taki sam obrazek. Zadanie wcale nie było łatwe!

Na koniec dzieci piszą swoje pierwsze programy w Scratchu.

dsc09625 dsc09623 dsc09617 dsc09615 dsc09614dsc09618