O nas

Naszą misją jest rozwijanie dziecięcych umysłów i uczenie logicznego myślenia za pomocą zabaw i gier. Badanie mówią, że zdecydowana większość przedszkolaków ma wysoko rozwinięte zdolności matematyczne. Niestety współczesne programy nauczania w szkołach nie tylko nie sprzyjają rozwijaniu tych umiejętności, a wręcz je tłumią.

Chcemy zachęcać dzieci, by nie bały się podejmowania wyzwań wymagających logicznego myślenia oraz by jeśli chcą korzystać z komputerów, robiły to w sposób twórczy i rozwijający. Stąd, w przystępny sposób, opierając się na zabawie chcemy uczyć dzieci programowania tak, aby wkrótce mogły same tworzyć proste gry.

Dlaczego warto uczyć dzieci programowania?

„Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką.” Bill Gates

Nauka programowania jest nauką myślenia algorytmicznego i logicznego, które przydaje się na każdym kroku. Pomaga rozwijać kompetencje analityczne i kreatywność.

Pisanie programów komputerowych i tworzenie gier komputerowych uczy twórczego podejścia do rozwiązywania napotykanych problemów.

Umiejętność programowania daje dzieciom możliwość aktywnego komunikowania się z komputerem i innymi sprzętami, co przekłada się wiarę we własne siły. Możliwość samodzielnego kontrolowania urządzeń pomaga dzieciom w nauczeniu się mądrego i krytycznego korzystania z nowych technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*