Na zajęciach pokazałam dzieciom tradycyjną grę w kropki. Do gry potrzebna jest kartka w kropki (przykładowa do pobrania: tutaj.) lub zwykła kartka w kratkę. Grają dwie osoby (lub więcej) i stawiają po kolei kropki (na kropkach lub przecięciu kratek), każdy w swoim kolorze. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby kropek przeciwnika. Kropki zdobywa się otaczając je swoimi. Otoczonych kropek nie można już wykorzystać.

Bardziej szczegółowy opis można znaleźć m.in. tutaj: opis gry.

Gra bardzo się spodobała większości dzieci. Dla najmłodszych była trochę trudna i niektórzy zaczęli grać po swojemu lub rysować obrazek łamanymi. Jednak w domu nawet Hania (5 lat) prosiła, żeby z nią jeszcze pograć, a starszaki mimo, że już kiedyś graliśmy chętnie wrócili do rozgrywek. Przy kolejnych grach coraz bardziej starali się stosować strategie wygrywające, co bardzo mnie cieszy. Myślą 🙂

1 thought on “Gra w kropki

Comments are closed.