Dzieci lubią rozwiązywanie labiryntów. Dzisiaj proponuję grę Labirynt firmy Epideixis. Labirynty w niej nie są trudne do przejścia, ale nie mamy do końca wpływu na to, jak będziemy się poruszać po naszym labiryncie. Każdy gracz ma swoją planszę, inną od pozostałych. Gracze (od 2 do nawet 35) po kolei wydają po jednym prostym poleceniu (idź 2 pola w górę, lub 4 pola w prawo itd), a każdy wykonuje je, o ile o możliwe, na swojej planszy. Wygrywa ten, kto pierwszy dotrze do mety. Zasady są więc proste, ale przy 3-4 graczach wcale nie jest tak ławo dotrzeć do celu, bo inni psują nasze ustawienia.

Dzieci ćwiczą myślenie przestrzenne (a te, które mają problem z odróżnianiem prawej i lewej trenują i tę umiejętność), a także strategiczne. Widać jak inni mają ułożone plansze, więc można próbować obrócić swoją w odpowiednią stronę, aby inni nam przypadkiem pomagali, a nie przeszkadzali. Dobra zabawa dla większych i mniejszych grup.

labi-zab-roku-260x260