Przedstawiamy jedną z ulubionych gier logicznych naszych dzieci, która świetnie sprawdza się na zajęciach Szkoły Umysłu. To gra Ubongo pięknie wydana przez wydawnictwo Rebel, która stanowi doskonałą rozrywkę dla całej rodziny!

Czym jest „Ubongo”?

„Ubongo” to dynamiczna gra logiczna, która wciąga od pierwszej chwili. Twoim celem jest układanie kolorowych klocków na planszy w taki sposób, aby stworzyć określone wzory. Wydaje się to z pozoru łatwe, ale czasem trzeba się pomęczyć.

Dla kogo jest ta gra?

✅ Dla dzieci i dorosłych – „Ubongo” to zabawa, która łączy pokolenia i rozwija zdolności logicznego myślenia. Ostatnio 4,5-letnia Kinga gra w nią ze wszystkimi – z nastoletnim rodzeństwem, rodzicami i dziadkami.

✅ Dla miłośników wyzwań – każda rozgrywka to nowe zadanie, które wymaga szybkiego myślenia i kombinowania.

✅ Dla przyjaciół i rodziny – Idealna na wspólne wieczory pełne śmiechu i rywalizacji.

Dlaczego warto grać w „Ubongo”?

🧠 Rozwija logiczne myślenie – Ucz się rozwiązywać problemy i myśleć kreatywnie.

⏰ Dynamiczna zabawa – Gra dla tych, którzy lubią ruch i szybkie decyzje.

🎨 Piękne kafle – Graj z pięknymi, kolorowymi kafelkami i twórz własne wzory.

👨‍👩‍👦 Dla całej rodziny – „Ubongo” to idealna gra na rodzinne wieczory.

Jak Grać w „Ubongo”?

Wylosuj planszę, wybierz poziom trudności – 3 albo 4 klocki – i układaj kafle zgodnie z wybranym wzorem. Staraj się ułożyć wzór jak najszybciej, gdyż czas ucieka. Jednak z Kingą gramy bez klepsydry i presji czasu, żeby się nie zniechęcała. Po rozwiązaniu zagadki zbieraj punkty (piękne plastikowe kryształki) i ścigaj się z innymi graczami.

Dlaczego warto wybrać „Ubongo”?

Ubongo to więcej niż gra, to sposobność do nauki i rozwoju! Uczy ona myślenia, koncentracji, i podejmowania decyzji pod presją czasu. Jest to doskonały sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny i przyjaciół, rozwijając jednocześnie umysł.

Polecamy z całego serca!

Dla fanów gry jest wiele innych ciekawych wersji – między innymi wersja karciana, 3D, dla 2 osób, z trudniejszymi kafelkami czy rozszerzenie do wersji podstawowe dla 5-6 graczy.

https://grywdomu.pl/szukaj?controller=search&s=Ubongo