Jak prowadzone są zajęcia?

Zajęcia prowadzone są są raz w tygodniu w grupach maksymalnie 8 – osobowych. Podczas zajęć z komputerem na każde dziecko przypada laptop. Zajęcia łącznie trwają godzinę i są kombinacją zabaw i gier logicznych z użyciem i bez użycia komputera. Dzieci będą pracowały w grupach, w parach oraz indywidualnie.

Naukę programowania rozpoczynamy od pracy z grą Scottie Go! Podczas pracy z komputerem opieramy się na środowisku programistycznym Scratch, kursach dostępnych na portalach code.org i kodable.com oraz materiałach własnych. Przy komputerach dzieci pracują indywidualnie, w swoim tempie.

Zajęcia w grupie przedszkolnej trwają 45 minut i nacisk kładziemy na rozwój myślenia matematycznego, logicznego, algorytmicznego i komputacyjnego. Oczywiście w zabawie. Nie uczymy jeszcze programowania, ale wprowadzamy elementy kodowania. Będziemy wykorzystywać matę mistrzów kodowania, roboty Photon, gry logiczne oraz aplikacje do nauki kodowania.

Dla najbardziej zaawansowanych grup proponujemy zajęcia 1,5-godzinne, gdzie większy nacisk kładziemy na uczenie programowania, ale także wprowadzamy elementy robotyki – roboty Photon, Ozobot i Lofi. Proponujemy również kurs bardzo popularnego i szeroko wykorzystywanego obecnie języka programowania Python.

Jakie są grupy wiekowe?

Zajęcia prowadzimy z różnymi grupami wiekowymi od 4 do 12 lat.

• W grupie 4-6 lat umiejętność czytania i pisania nie jest wymagana i kładziemy większy nacisk na zabawę i ruch niż siedzenie przy komputerze czy tablecie.
  • W grupach 7-10 lat zajęci są podzielone równomiernie – połowę czasu dzieci spędzają na grach i zabawach logicznych oraz wprowadzających pojęcia programistyczne, a drugą połowę programując roboty lub w Scratchu.
  • Najstarsze grupy (od 10 lat) skupiają się już na programowaniu (Scratch i Python, również wykorzystanie robotów), choć prowadzony jest równie ważny wstęp w postaci gier logicznych i wprowadzających w świat algorytmiki.

Godziny zajęć:

• w Dąbrówce/Palędziu – Centrum Edukacyjne ewaijo, ul. Malinowa 35 – poniedziałki
  • Poznań Rataje – Dom Kultury Orle Gniazdo, os. Lecha 129 – wtorki

Zajęcia pokazowe gratis!!!

Zapisy:

Można też zgłaszać dzieci mailowo (szkola.umyslu@gmail.com) – imię, nazwisko i grupa lub telefonicznie (501217067).

Ile to kosztuje?

Koszt zajęć to 30 zł za zajęcia 45 minut, 40 zł za zajęcia godzinne oraz 50 zł za zajęcia 1,5-godzinne, płatne za miesiąc z góry do pierwszych zajęć w danym miesiącu. Zajęcia można odrabiać, ale wtedy nie możemy zagwarantować dostępności sprzętu na wyłączność.

Płatność gotówką lub na konto: 62 2490 1044 0000 4200 5009 4661

Zniżki

Drugie dziecko z rodziny: zniżka 10% od ceny podstawowej
Posiadacze Karty Dużej Rodziny: zniżka 20% od ceny podstawowej dla każdego dziecka