Przedstawiamy jedną z ulubionych gier logicznych naszych dzieci, która świetnie sprawdza się na zajęciach Szkoły Umysłu. To gra Ubongo pięknie wydana przez wydawnictwo Rebel, która stanowi doskonałą rozrywkę dla całej rodziny! Czym jest „Ubongo”? „Ubongo” to dynamiczna gra logiczna, która wciąga od…

read more

Zadania z klockami zawsze należą do jednych z najbardziej lubianych przez dzieci. My do różnych zadań często wykorzystujemy klocki konstrukcyjne małych geniuszy od Askato. Na zagranicznych stronach można znaleźć wiele innych zadań z klockami snapcubes. Kodowanie z klockami to świetna zabawa. Przykłady…

read more

Dzieci lubią niespodzianki i zagadki. Jak zachęcić najmłodszych do ćwiczenia ręki i umysłu? Polecam zagadki graficzne wszelkiego typu. Zarówno takie „pikselowe”, przy których dzieci ćwiczą odnajdywanie punktów w układzie współrzędnych, jak i zapisane w inny sposób, na przykład strzałkami. Są one zatem…

read more

Coraz bardziej lubię gry, które nie zajmują zbyt wiele, a rozgrywka mieści się w kilkunastu minutach. Można grać prawie wszędzie, szybko się nie nudzą. Jeśli są to gry logiczne lub inaczej ćwiczące umysł, to z chęcią wykorzystuję je na zajęciach. Dzisiaj polecam…

read more