Podział na grupy

Zajęcia prowadzone dla dzieci i młodzieży w wieku:

• od 10 lat (90 min)

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w grupach maksymalnie 8 – osobowych.

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia rozpoczynamy krótkimi zadaniami z pomocą których poznajemy podstawowe pojęcia związane z grafiką – teoria kolorów, zasady rządzące proporcjami, teoria grafiki komputerowej (np. wiedza o formatach). Na zajęciach tworzy prace plastyczne i graficzne w technikach mieszanych (tradycyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii). Dłuższe projekty realizowane są przez kilka kolejnych spotkań. W aplikacjach takich jak Canva tworzymy między innymi proste projektów graficzne takie jak ulotki, wizytówki, plakaty, logo, infografiki, kolaże, materiały na media społecznościowe. W GIMPIE wykonujemy obróbki zdjęć z wykorzystaniem podstawowych funkcje tj. warstwy, maski, filtry. W programie Pivot Animator i Scratch tworzymy proste animacje. W aplikacji Inshot tworzymy filmy poklatkowe. Natomiast modele 3D wykonujemy w Tinkercad.

Korzyści

Rozwijanie umiejętności graficznych u dzieci wspomaga kształcenie intuicji wizualnej, rozwijanie wyobraźni i kreatywności, umiejętności matematycznych, poprawia zdolności komunikacyjne, umiejętności myślenia przestrzennego. Dzięki korzystaniu z programów graficznych dziecko uczy się zaawansowanych umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii.

Dla kogo?

Na zajęcia zapraszamy wszystkie dzieci, które pragną połączyć artystyczne pasje z nowoczesnymi technologiami. Zajęcia także chętnie poprowadzimy w Państwa szkole. W celu ustalenia terminów i ceny prosimy o kontakt.