Zajęcia

Jak prowadzone są zajęcia?

Zajęcia prowadzone są są raz w tygodniu w grupach maksymalnie 8 – osobowych. Podczas zajęć z komputerem na każde dziecko przypada laptop. Zajęcia łącznie trwają godzinę i są kombinacją zabaw i gier logicznych z użyciem i bez użycia komputera. Dzieci będą pracowały w grupach, w parach oraz indywidualnie.

Naukę programowania rozpoczynamy od pracy z gra Scottie Go! Podczas pracy z komputerem opieramy się na środowisku programistycznym Scratch, kursach dostępnych na portalach code.org i kodable.com oraz materiałach własnych. Przy komputerach dzieci pracują indywidualnie, w swoim tempie.

Zajęcia w grupie przedszkolnej trwają 45 minut i nacisk kładziemy na rozwój myślenia matematycznego, logicznego, algorytmicznego i komputacyjnego. Oczywiście w zabawie. Nie uczymy jeszcze programowania, ale wprowadzamy elementy kodowania. Będziemy wykorzystywać matę mistrzów kodowania, roboty Photon, gry logiczne oraz aplikacje do nauki kodowania.

Dla najbardziej zaawansowanych grup proponujemy zajęcia 1,5-godzinne, gdzie większy nacisk kładziemy na uczenie programowania, ale także wprowadzamy elementy robotyki – roboty Photon, Ozobot i Lofi.

Jakie są grupy wiekowe?

Zajęcia prowadzimy z różnymi grupami wiekowymi od 5 do 13-14 lat.

• W grupie 5-6 lat umiejętność czytania i pisania nie jest wymagana i kładziemy większy nacisk na zabawę i ruch niż siedzenie przy komputerze.
  • W grupie 7-10 lat zajęci są podzielone równomiernie – połowę czasu dzieci spędzają na grach i zabawach logicznych oraz wprowadzających pojęcia programistyczne, a drugą połowę programując.
  • Najstarsza grupa (11 lat +) skupia się już na programowaniu, choć prowadzony jest równie ważny wstęp w postaci gier logicznych i wprowadzających w świat algorytmiki.

Dla dzieci, które uczestniczyły w zajęciach w ubiegłym roku proponujemy grupy zaawansowane.

Godziny zajęć:

• w Dąbrówce (ul. Malinowa 50):
    poniedziałek 15.10 – 16.10 – grupa 7-8 lat, początkująca
    – poniedziałek 16.15 – 17.15 – grupa 9-10 lat, kontynuacja
    – poniedziałek 17.20 – 18.20 – grupa 10+ lat
    – wtorek 14.40 – 15.25 – grupa 5-6 lat (dzieci nie muszą umieć czytać)
    – wtorek 15.30 – 16.30 – grupa 7-8 lat, kontynuacja
    – wtorek 16.40 – 18. 10 – grupa 11+ lat

Zajęcia pokazowe gratis!!!

Zapisy:

Proszę zgłaszać dzieci mailowo (kasia.moroz@gmail.com) – imię, nazwisko i grupa lub telefonicznie (501217067).

Ile to kosztuje?

Koszt zajęć to 100 zł miesięcznie za zajęci 45 minut, 120 zł za zajęcia godzinne oraz 160 zł za zajęcia 1,5-godzinne, płatne do pierwszych zajęć w danym miesiącu. Zajęcia można odrabiać, ale wtedy nie możemy zagwarantować dostępności komputera na wyłączność.

Płatność gotówką lub na konto: 62 2490 1044 0000 4200 5009 4661

Zniżki