łamigłówki, współdziałanie, kreatywność, zajęcia dla dzieci

Słodkie konstrukcje

Szukanie działającego rozwiązania danego problemu bywa żmudne i uciążliwe. W programowaniu nie raz napotyka się na problemy, dla których dobrego rozwiązania szuka się długo. Jak pokazać dzieciom, że warto się męczyć?
Krótka zabawa w konstruowanie wieży z pianek i wykałaczek uzmysławia, że jeśli trochę się pogłówkuje, to można znaleźć rozwiązanie.
Zadanie dzieci polegało na zbudowaniu takiej konstrukcji z pianek lub żelków i wykałaczek, która będzie wyszła niż 10 cm i wytrzyma przez 10 sekund ciężar książki.
Żadnej grupie nie udało się utworzyć takiej konstrukcji od razu, ale po kilku próbach, czasem z małymi podpowiedziami powstałe wieże, które wytrzymały przez chwilę napór grubego zeszytu.