Labirynty | Szkoła Umysłu

Labirynty

Pierwsze z programów, które dzieci piszą na portalu code.org mają za zadanie tak przeprowadzić przez labirynt ptaka AngryBird, by dotarł do świnki.

Rozszerzamy więc temat labiryntów. Dzieci je uwielbiają. Dostają więc mniejsze i większe labirynty wygenerowane ze strony http://www.mazegenerator.net/. Tworzymy również własne labirynty  ćwicząc dodatkowo kreatywność. Tym razem zadaniem było ułożenie dowolnego labiryntu z zapałek, a następnie zaprogramowanie na kartce jak ludzik ma wyjść z tego labiryntu. Niektóre konstrukcje zajmowały kilka stołów!

img_20161003_144442 img_20161003_144451 img_20161003_144502